Nauka zdalna w największych miastach? To pomysł Ministerstwa Edukacji

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek na antenie RMF MF powiedział, że rozważana jest możliwości powrotu do nauki zdalnej.

Szef resortu edukacji i nauki w Popołudniowej rozmowie RMF FM odpowiadając na pytanie o to, czy resort ma jakiś plan, aby zapobiec zakażeniom po powrocie uczniów z ferii, odpowiedział że wariantów jest kilka a jednym z nich jest wprowadzenie nauki zdalnej w największych miastach.

Docierają do nas sygnały z wielkich miast – ale też nie wszystkich – takich jak Warszawa, gdzie ten problem się kumuluje i jest coraz większy. Mianowicie coraz więcej szkół, które dotyka koronawirus, przechodzi na naukę zdalną w poszczególnych klasach, bądź we wszystkich szkołach. Dziś wieczorem o 19:45 mamy spotkanie z Głównym Inspektorem Sanitarnym panem ministrem Saczką, z panią minister Marzeną Machałek, która stoi na czele rady ds. bezpieczeństwa przeciwcovidowego w naszym resorcie i będziemy debatować na ten temat, czy w ogóle – a jak w ogóle, to w których miejscach – naukę zdalną wprowadzać

powiedział Przemysław Czarnek na antenie RMF FM

Ewentualność wprowadzenia nauki zdalnej potwierdziła także rzecznik resortu edukacji Anna Ostrowska, która w rozmowie z Polską Agencją Prasową przekazała, że podczas poniedziałkowego spotkania kierownictwa MEiN z GIS uzgodniono trzy warianty postępowania, uzależnione od rozwoju sytuacji. Nauka stacjonarna ma już nie być traktowana priorytetowo, jednak wszystko zależy od decyzji służb sanitarnych.

W dzisiejszej porannej rozmowie w TV Republika minister Czarnek powiedział, że decyzji ws. zdalnego nauczania należy spodziewać się w ciągu kilku godzin.