• 28 stycznia 2022

Muzeum w Dęblinie otwarte od grudnia

 Muzeum w Dęblinie otwarte od grudnia

Jak poinformowało w piątek Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, w grudniu dla zwiedzających zostanie otwarta ekspozycja plenerowa.

Miło nam poinformować, iż na mocy nowego Rozporządzenia Rady Ministrów, mamy możliwość częściowego udostępnienia naszych wystaw publiczności. Zapraszamy na spacery do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie– do Państwa dyspozycji będzie tylko ekspozycja plenerowa, otwarta od wtorku do niedzieli. Prosimy o zachowanie obowiązujących zasad bezpieczeństwa dotyczących zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS Cov-2

przekazało muzeum

Wystawa będzie otwarta od 1 do 23 grudnia od wtorku do niedzieli w godzina 9:00 – 16:00. Otwarty będzie także muzealny sklep.

Jak informowaliśmy, na ekspozycji plenerowej Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, trwają prace związane z przygotowaniem nowej odsłony prezentowanej kolekcji. Zmiany aranżacyjne stanowią jeden z etapów przygotowań do jubileuszu 10- lecia utworzenia instytucji.

Tuż przy garnizonowym placu apelowym i pomniku Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt rozpościera się na blisko 4 hektarach powierzchni, ekspozycja plenerowa Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Zgromadzone statki powietrzne to jedna z największych w Polsce kolekcji związanych z historią techniki lotniczej. Można tu obejrzeć unikatową kolekcję uzbrojenia Sił Powietrznych z okresu od zakończenia II wojny światowej aż po czasy współczesne. Prezentowane są tu również systemy obrony przeciwlotniczej, broń rakietowa, radary oraz inny sprzęt zabezpieczenia i ubezpieczenia technicznego lotów. Wiele z tych zabytków to unikaty.

Redakcja

Powiązane artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.