Muzeum na Majdanku wydaje publikacje „Więźniowie KL Lublin 1941–1944”

„Więźniowie KL Lublin 1941–1944” to najnowsza publikacja Państwowego Muzeum na Majdanku.

„Więźniowie KL Lublin 1941–1944” opowiada o niemieckim obozie koncentracyjnym w duchu historii społecznej. Autorzy skoncentrowali swoją uwagę na położeniu uwięzionych, co stworzyło możliwość przedstawienia, głownie z ich punktu widzenia, struktur, mechanizmów i realiów reżimu obozowego, owego „państwa SS”, jakim były obozy jako instytucje totalne. – czytamy na Facebookowym profilu Muzeum na Majdanku.

„Więźniowie KL Lublin 1941–1944” to książka wyjątkowa, ponieważ znajdują się w niej najnowsze ustalenia naszych historyków dotyczące funkcjonowania obozu jako całości. Publikacja ta patrzy na historię tego miejsca z punktu widzenia historii społecznej, bo szereguje społeczność więźniarską pod kątem tego, skąd dani więźniowie pochodzili. Znajdziemy tu artykuły np. poświęcone Polakom, Żydom, czy więźniom z Europy Zachodniej, których funkcjonowanie w obozie oraz losy się od siebie różniły, co też jest ciekawe

powiedziała Agnieszka Kowalczyk-Nowak, rzeczniczka prasowa Państwowego Muzeum na Majdanku

Premiera publikacji „Więźniowie KL Lublin 1941–1944”i odbędzie się we wtorek 11 stycznia 2022 roku w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie o godzinie 17:00. W trakcie wydarzenia będzie można kupić książkę w promocyjnej cenie – 49 zł. Od 12 stycznia monografię będzie można zakupić stacjonarnie w Państwowym Muzeum na Majdanku oraz za pośrednictwem Internetu. Wersja papierowa kosztować będzie 70 zł. Za e-book 55 zł.