Młodzież Wszechpolska reaguje na wywiad szefa Forum Młodych PiS

Młodzież Wszechpolska wypuściła klip, w którym odniosła się do wywiadu udzielonego DoRzeczy przez szefa Forum Młodych PiS Michała Moskala.

Młodzi narodowcy uważają, że podejścia, które reprezentuje Michał Moskal i Forum Młodych PiS nie można nazwać prawicowym. Chodzi przede wszystkim o stosunek do kwestii kulturowych. Moskal na łamach DoRzeczy stwierdził m.in., że ,,wojna kulturowa nie ma dziś sensu” i że nie warto iść na wojnę kulturową z lewicą. W wywiadzie Moskal wskazał te zadania, które jego zdaniem są najważniejszymi dla współczesnych Polaków, na których także prawica powinna się skupić. Według szefa Forum Młodych PiS są to: ochrona zwierząt, równouprawnienie płacowe kobiet oraz walka z przemocą w rodzinie. Dodał także, że wykształcony w XVIII wieku podział na lewicę i prawicę jest nieaktualny wobec czego: ,,Polska zmienia się za naszych rządów, my też musimy się zmieniać”.

Z postawą Moskala nie zgadza się Młodzież Wszechpolska. Wszechpolacy nagrali krótki spot, w którym punktują argumentację Moskala i podejmują akcje #NieJesteściePrawicą wymierzoną w Forum Młodych PiS.

W odpowiedzi na wywiad przewodniczącego Forum Młodych @pisorgpl i szefa biura Jarosława Kaczyńskiego @Michal_Moskal, nagraliśmy z naszym byłym działaczem Kol. @MiskoMarek krótki spot. Będziemy go udostępniali z hasztagiem #NieJesteściePrawicą

informuje na Twitterze Młodzież Wszechpolska

Młodzież Wszechpolska sprzeciwiła się argumentacji szefa młodzieżowych struktur PiSu między innymi ze względu na kapitulację przez lewicą na polu kulturowym. Wszechpolacy wskazują na realne zagrożenie płynące ze strony środowiska LGBT, a jako przykład podają ostatnie wydarzenia związane z agresywną postawą Michała Sz. i jego znajomych.

Sam wywiad jak i odpowiedź na niego odbiły się szerokim echem w mediach. Nie wiemy jak zareagowali na klip Młodzieży Wszechpolskiej w partii rządzącej ani w jej młodzieżowej organizacji. Pewnym jest, że krytykę wobec stanowiska Moskala wyrażała także Solidarna Polska, co potwierdza, że w obozie rządzącym Polską dochodzi do spięć.