Miliony dla Hrubieszowa z funduszy norweskich

Ponad 3,5 mln euro trafi do Hrubieszowa z Programu ,,Rozwój Lokalny” realizowanego w ramach Funduszy Norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Hrubieszów jako jedyne miasto w województwie lubelskim otrzyma środki z funduszy norweskich. O tym kto dostanie pieniądze z Programu ,,Rozwój Lokalny” zdecydowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

O przyznaniu dofinansowania poinformował w środę 7 lipca w Hrubieszowie wicepremier Jacek Sasin, który wraz wiceministrem funduszy i polityki regionalnej Waldemarem Budą oraz wojewodą lubelskim Lechem Sprawką i wicemarszałkiem Województwa Lubelskiego Michałem Mulawą.

Zobacz także: W Świdniku upamiętnili robotnicze strajki

Symboliczny czek z kwotą grantu odebrała Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska. Na swoim profilu na Facebooku napisała:

Nasz projekt w ramach Programu Rozwój Lokalny zajął wysoką 5 pozycję spośród 53 miast w kraju, a finalnie pokonaliśmy w tym wyścigu 213

Marta Majewska/Facebook
Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska/UM Hrubieszów

Fundusze pomogą wzmocnić spójność społeczną i gospodarczą oraz podnieść jakość środowiska i standard życia mieszkańców miasta. W ramach projektu „Rozwój lokalny Hrubieszowa – od partycypacji do realizacji” Hrubieszów chce postawić na poprawę jakości życia mieszkańców poprzez działania w 4 obszarach: środowiskowym, społecznym, gospodarczym i kulturowym.

napisano na oficjalnym profilu miasta w serwisie Facebook

Zobacz także: Ulicami Lublina przeszedł Marsz Pamięci Ofiar Zbrodni Wołyńskiej

Fundusze norweskie i EOG to forma bezzwrotnej pomocy zagranicznej przyznanej przez Islandię, Norwegię i Liechtenstein nowym członkom Unii Europejskiej oraz krajom bałtyckim. W zamian za pomoc finansową, państwa-darczyńcy korzystają z dostępu do rynku wewnętrznego UE, mimo że nie są jej członkami.