Lublin Europejską Stolicą Młodzieży. Ile to będzie kosztować?

Lublin jako pierwsze miasto w Polsce wybrany został Europejską Stolicą Kultury. W mieście w 2023 odbędzie się szereg imprez. Jakie środki miasto przeznaczy na organizacje?

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk podkreślił, że miasto przygotowało na konkurs bogaty program działań.

Dziś mamy powód do wielkiego świętowania. Lublin został wybrany Europejską Stolicą Młodzieży 2023. Dzięki kilkumiesięcznym staraniom wielu zaangażowanych osób, uda się zrealizować bogaty program działań, który otworzy młodym ludziom przestrzeń do realizacji ich marzeń, różnorodnych pasji i aspiracji. Chcemy zapewnić młodzieży realny wpływ na współtworzenie i rozwój różnych elementów miasta z korzyścią dla całej społeczności. Lublin potrzebuje kolejnych, spójnych i interdyscyplinarnych projektów dla młodzieży. Współpraca na rzecz tworzenia miasta przyjaznego młodym wpisuje się w najnowsze cele rozwoju Lublina

powiedział Prezydent Miasta, Krzysztof Żuk

W 2023 roku Lublin czeka 73 wydarzenia kulturalne, które zostaną zorganizowane w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży. Na ten cel zastrzeżono 27 mln zł. To pokaźna kwota biorąc pod uwagę poprzednie wydatki, jakie miasto przeznaczało na imprezy kulturalne i sportowe.

Budżet Europejskiej Stolicy Młodzieży w latach 2021-2023 zaplanowany jest na kwotę około 27 mln zł, a w samym 2023 roku na działania dla młodzieży przeznaczone jest ponad 13 mln zł. W programie znalazły się 73 duże wydarzenia, działania, festiwale, programy, podzielone na trzy sekcje: Miasto dla młodzieży, Młodzież dla Miasta oraz Młodzież i Miasto.

wyjaśnia Katarzyna Duma, rzecznik prezydenta miasta

1 komentarz do “Lublin Europejską Stolicą Młodzieży. Ile to będzie kosztować?”

Możliwość komentowania została wyłączona.