Lubelszczyzna zyska komunikacyjnie

 Lubelszczyzna zyska komunikacyjnie

Lubelszczyzna zyska komunikacyjnie. W sobotę podczas specjalnej konferencji podpisano umowę na rozbudowę drogi wojewódzkiej 835. W wydarzeniu wziął udział wicepremier Jacek Sasin.

19 grudnia wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin uczestniczył w konferencji prasowej podczas, której podpisano kontrakt z wykonawcą rozbudowy drogi wojewódzkiej numer 835. Planowany odcinek położony jest w na terenie gmin: Biłgoraj miasto, Biłgoraj oraz Księżpol i Tarnogród.

– Zrywamy z logiką Polski A i Polski B. Wszystkie przedsięzwięcia – realizowane zarówno w miastach, jak i małych miasteczkach są tak samo istotne. Dążymy do zrównoważonego rozwoju każdego regionu Polski. Ta inwestycja to kolejny dowód – powiedział w Lublinie Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych.

Budowana droga to istotny ciąg w układzie komunikacyjnym województwa lubelskiego łączący region lubelski z autostradą A4,  stanowiący alternatywne w stosunku do drogi S19 połączenie z Rzeszowem. Do 2022 roku powstanie ostatni odcinek tej trasy od Biłgoraja do granicy województwa z Podkarpaciem.

Rozbudowany i unowocześniony zostanie fragment drogi o długości 25 kilometrów na terenie gmin: Biłgoraj, Książpol i Tarnogród.

P K

Powiązane artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *