Lubelskie szpitale przyjmą pacjentów z Podkarpacia

Minister Zdrowia wytypował szpitale w województwie lubelskim, które maja zabezpieczyć łóżka dla pacjentów z Podkarpacia.

Wojewoda Lech Sprawka poinformował dwa szpitale: w Biłgoraju i Tomaszowie Lubelskim o tym, że zostały wytypowane przez Ministerstwo Zdrowia jako szpitale obwodowe. Będą one przeznaczone do przyjmowania pacjentów covidowych z Podkarpacia w razie gdyby podkarpackie placówki były przepełnione pacjentami chorującymi na Covid-19.

Wytyczne przekazane zostały nam za pośrednictwem wojewody lubelskiego. Nasza placówka ma zabezpieczyć 10 łóżek, szpital w Tomaszowie Lubelskim 20 łóżek. My możemy przyjmować także pacjentów transportowanych do Biłgoraja drogą lotniczą. Do dyspozycji mamy lotnisko, które znajduje się około 7 minut drogi karetki od szpitala – powiedział Tomasz Kwiatkowski, dyrektor szpitala w Biłgoraju

Chodzi konkretnie o lotnisko w Majdanie Nowym, które może przyjmować śmigłowce i małe samoloty. Ponadto jako szpitale obwodowe dla Śląska wyznaczone zostały, szpital w Chełmie i szpital tymczasowy w Lublinie zlokalizowany na hali Targi Lublin.