Krzysztof Hetman wzywa do uczciwej dystrybucji środków publicznych

Krzysztof Hetman w poniedziałek 14 czerwca wystąpił obok lubelskich samorządowców na konferencji prasowej w sprawie dystrybucji środków publicznych.

Konferencja zorganizowana została w sprawie zwrócenia uwagi na niesprawiedliwy – według samorządowców – podział środków publicznych w ramach Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Krzysztof Hetman podczas konferencji obok samorządowców z województwa lubelskiego. Udział w niej wzięli:

  • Aneta Karpiuk, starosta powiatu hrubieszowskiego
  • Janusz Hordejuk, starosta powiatu parczewskiego
  • Janusz Urban, burmistrz Bychawy
  • Piotr Dragan, wójt gminy Wisznice
  • Janusz Goliszek, wójt gminy Karczmiska
  • Marcin Gąsiorowski, wójt gminy Dzierzkowice

Po pierwsze chcielibyśmy zaprotestować przed takim podziałem środków w drugim, trzecim etapie Funduszu Inicjatyw Lokalnych. W województwie lubelskim 97 gmin nie dostało w ogóle żadnych środków w drugim i trzecim etapie. Około 10 gmin dostało środki w minimalnym wymiarze.

mówił wójt gminy Wisznice Piotr Dragan

Zobacz także: Podpisano umowę na budowę obwodnicy Chełma

Po konferencji prasowej odbyła się konferencja-spotkanie Krzysztofa Hetmana z samorządowcami. Jej uczestnicy podpisali apel skierowany do premiera Mateusza Morawieckiego i wojewody Lecha Sprawki. Według informacji, które przekazał na swoim profilu Krzysztof Hetman pod apelem podpisało się kilkudziesięciu samorządowców z Lubelszczyzny. Apel dotyczy przejrzystego i transparentnego podziału pieniędzy publicznych.

Jestem starostą powiatu hrubieszowskiego. Powiatu, który w dwóch ostatnich naborach (…) nie dostał w ogóle środków. Zero. Powiat hrubieszowski jest powiatem biednym. Infrastruktura drogowa jest w bardzo złym stanie. I my niestety nie dostaliśmy żadnych środków. Nie wiem za co zostali ukarani mieszkańcy mojego powiatu. Zastanawiam się. Czym są gorsi od mieszkańców innych powiatów. Szanowni Państwo mam nadzieję, że rządzący zmienią swoją decyzję i w przyszłości podział środków będzie sprawiedliwy.

mówiła z kolei Aneta Karpiuk, starosta powiatu hrubieszowskiego

Krzysztof Hetman podkreślał, że inicjatywa ma ponadpartyjny charakter i jest apolityczna. Wielu samorządowców, którzy wystąpili podczas konferencji to osoby związane lub kojarzone z PSL-em.

1 komentarz do “Krzysztof Hetman wzywa do uczciwej dystrybucji środków publicznych”

Możliwość komentowania została wyłączona.