Konrad Fijołek wygrywa wybory prezydenckie w Rzeszowie

 Konrad Fijołek wygrywa wybory prezydenckie w Rzeszowie

W Rzeszowie odbyły się przedterminowe wybory prezydenckie

W Rzeszowie ze względu na rezygnację dotychczasowego prezydenta Tadeusza Ferenca odbyły się przedterminowe wybory. Według sondażowych wyników rozstrzygnięcie dała I-tura.

Wybory prezydenckie w Rzeszowie to temat, który w ostatnich miesiącach żyła cała scena polityczna w Polsce. Poszczególnym kandydatom poparcia udzielały największe partie polityczne. W kampanie angażowali się politycy zarówno szczebla centralnego jak i samorządowego z innych rejonów kraju. Jak podaje portal samorządowy uprawnionych do głosowania było 147 889 wyborców. Głosowanie w lokalach wyborczych zakończyło się o godzinie 21:00. Znamy już wstępne wyniki sondażowe. Według nich to Konrad Fijołek wygrywa wybory w Rzeszowie.

Wybory prezydenta Rzeszowa – wyniki exit poll IBS

  • Konrad Fijołek – 55,8 proc.
  • Ewa Leniart – 25,1 proc.
  • Grzegorz Braun – 9,8 proc.
  • Marcin Warchoł – 9,3 proc.

Ustępujący prezydent, Tadeusz Ferenc udzielił oficjalnego poparcia Marcinowi Warchołowi, politykowi Solidarnej Polski. Jego wynik może wobec tego dziwić. Wyprzedził go nawet Grzegorz Braun z Konfederacji. Wynik wojewody podkarpackiej Ewy Leniart z PiS również nie może być zadowalający dla jej zwolenników.

W sztabie wyborczym Konrada Fijołka panuje za to atmosfera zwycięstwa i radości. W końcu to on wygrał wybory prezydenckie w Rzeszowie.

Redakcja

Powiązane artykuły

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments