Kobieta pożerająca abortowane dziecko w centrum miasta? Galeria Labirynt znów szokuje

Na słupach należących do Galerii Labirynt zawisły nowe plakaty reklamujące tę instytucję kultury. Galeria znowu szokuje, czym wywołuje reakcje środowisk katolickich.

Galeria Labirynt znana ze swoich kontrowersyjnych wystaw zaszokowała afiszami wywieszonymi przy Krakowskim Przedmieściu. Zdaniem lubelskich środowisk katolickich nie powinny się one znaleźć w przestrzeni publicznej. Obrońcy Katedry złożyli w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Niedawno na jednej z głównych ulic Lublina zawisły plakaty promocyjne, które  prezentowały m.in. kobietę jedzącą abortowane dziecko. Dzisiaj w  prokuraturze zostało złożone zawiadomienie w tej sprawie. – informuje Fundacja Życie i Rodzina, wchodząca w skład porozumienia Obrońców Katedry.

Jak możemy przeczytać w zawiadomieniu: „Najbardziej gorszący z nich  przedstawia kobietę, która z widocznym wyrazem zadowolenia na twarzy  spożywa abortowany płód, scena ta jest wyjątkowo obraźliwa nie tylko  ze względu na jej wulgarność, ale także kpi z takich wartości jak ochrona życia nienarodzonego. Kolejne ilustracje przedstawiają  roznegliżowane wizerunki kobiety i mężczyzny z symbolicznie  zasłoniętymi genitaliami.„.

Galeria Labirynt jest instytucją podległą samorządowi miejskiemu, jej roczny budżet wynosi 2 mln zł. Lubelska prawica uważa, że Galeria promująca kontrowersyjne treści z pogranicza pornografii oraz sztuki nie powinna być utrzymywana z pieniędzy publicznych. Kilka miesięcy temu Obrońcy Katedry podnosili także, że instytucje publiczne nie powinny angażować się w spory światopoglądowe, natomiast Galeria Labirynt oficjalnie poparła Strajk Kobiet Marty Lempart oraz zapewniała lubelskim środowiskom feministycznym pomieszczenia na potrzeby organizacji tegorocznej manify.

Środowiska katolickie w swój sprzeciw angażują mieszkańców Lublina. Właśnie kończy się zbiórka podpisów pod petycją „Pilnuj Budżetu” (szczegóły na:  www.pilnujbudzetu.pl), która zawiera postulat zaprzestania finansowania z publicznych pieniędzy lewicowych podmiotów, w tym Galerii Labirynt.