Kibice jednoczą się wobec niebezpieczeństwa

Kibice kilku klubów piłkarskich wydali oświadczenie, w którym informują, że jednoczą się wobec niebezpieczeństwa wynikającego z obecności agresywnych obcokrajowców w Przemyślu.

Kibice Polonii Przemyśl, Czuwaj Przemyśl, JKS Jarosław, Karpaty Krosno i Łady Biłgoraj postanowili schować wzajemne urazy i połączyć siły w patrolowaniu ulic Przemyśla. Patrole kibiców są tworzone w celu odprowadzenie do punktu recepcyjnego obcokrajowców, którzy stwarzali mają stwarzać niebezpieczeństwo w mieście.

W oświadczeniu przekazano:

W Przemyślu po siłowej próbie wtargnięcia do Szkoły Podstawowej nr 5 (w której ulokowano kobiety oraz dzieci) oraz pocięciu nożem młodej kobiety na dzielnicy Zasanie a także licznych kradzieży sklepowych dokonanych przez imigrantów ekonomicznych z bliskiego wschodu, w dniu 01.03.22 doszło do zjednoczenia lokalnych środowisk kibicowskich.

Podkarpacka Policja przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że informacje o przestępstwach są fałszywe. Według Policji przy granicy nie odnotowano zwiększonej ilości przestępstw.

Atak nożownika na sprzedawcę w Medyce

Jednak jedno z nagrań udostępnionych w Internecie ukazuje atak nożownika na sprzedawcę jednego ze sklepów w Medyce. Atak został potwierdzony przez Policje. „Mogę potwierdzić, że doszło do takiego zdarzenia. Na szczęście nikomu nic się nie stało” – powiedziała aspirant sztabowy Małgorzata Czechowska z policji w Przemyślu. Do incydentu doszło w poniedziałek około godziny 22. Sprzedawcy udało się obezwładnić napastnika. Przekazał go w ręce funkcjonariuszy.

Czytaj także: Atak nożownika na sprzedawcę w Medyce

Obcokrajowiec odgryzł ratownikowi palec

Ratownicy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu poinformowali w mediach społecznościowych o tragicznym zdarzeniu. Obcokrajowiec (obywatel Turkmenistanu), któremu udzielana była pomoc zaatakował ratowników, a jednemu z nich odgryzł palca.

Niestety doszło do pierwszego ataku na personel medyczny…..44 letni obywatel Turkmenistanu podczas transportu do szpitala zaatakował Zespół Transportu Medycznego, uderzając, kopiąc i gryząc. Wskutek ataku jeden z naszych kolegów stracił palec wskutek odgryzienia. Napastnik zbiegł i jest poszukiwany przez Policję.

– przekazali ratownicy

fot. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu


 • XIII Ogólnopolski Konkurs „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” – 2024 r.

  XIII Ogólnopolski Konkurs „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” – 2024 r.

  Fundacja im. Kazimierza Wielkiego Stowarzyszenie im. Kazimierza Wielkiego Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych XXIX LO im. cc. mjr. H. Dekutowskiego ps. „Zapora” w Lublinie zapraszają wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” REGULAMIN XIII EDYCJI KONKURSU Preambuła Ustawy z dnia 3 lutego 2011 r.…

 • Relacja z Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie

  Relacja z Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie

  1 marca upamiętniliśmy żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego, którzy nie złożyli broni i po zakończeniu II wojny światowej walczyli o niepodległość Polski, żebyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnym i demokratycznym państwie polskim. Organizatorem wydarzenia był Społeczny Komitet Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie, w skład którego wchodzi Okręg Lubelski Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.…

 • Relacja z XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”

  Relacja z XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”

  Na zaproszenie organizatora Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” w dniach 19−20 czerwca 2022 roku do Lublina z całej Polski przyjechali laureaci Konkursu wraz z opiekunami, razem blisko 140 osób. Organizatorem głównym Konkursu jest Fundacja im. Kazimierza Wielkiego. Współorganizatorami są: XXIX LO im. cc. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” w Lublinie, Związek Żołnierzy Narodowych…