Kibice jednoczą się wobec niebezpieczeństwa

Kibice kilku klubów piłkarskich wydali oświadczenie, w którym informują, że jednoczą się wobec niebezpieczeństwa wynikającego z obecności agresywnych obcokrajowców w Przemyślu.

Kibice Polonii Przemyśl, Czuwaj Przemyśl, JKS Jarosław, Karpaty Krosno i Łady Biłgoraj postanowili schować wzajemne urazy i połączyć siły w patrolowaniu ulic Przemyśla. Patrole kibiców są tworzone w celu odprowadzenie do punktu recepcyjnego obcokrajowców, którzy stwarzali mają stwarzać niebezpieczeństwo w mieście.

W oświadczeniu przekazano:

W Przemyślu po siłowej próbie wtargnięcia do Szkoły Podstawowej nr 5 (w której ulokowano kobiety oraz dzieci) oraz pocięciu nożem młodej kobiety na dzielnicy Zasanie a także licznych kradzieży sklepowych dokonanych przez imigrantów ekonomicznych z bliskiego wschodu, w dniu 01.03.22 doszło do zjednoczenia lokalnych środowisk kibicowskich.

Podkarpacka Policja przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że informacje o przestępstwach są fałszywe. Według Policji przy granicy nie odnotowano zwiększonej ilości przestępstw.

Atak nożownika na sprzedawcę w Medyce

Jednak jedno z nagrań udostępnionych w Internecie ukazuje atak nożownika na sprzedawcę jednego ze sklepów w Medyce. Atak został potwierdzony przez Policje. „Mogę potwierdzić, że doszło do takiego zdarzenia. Na szczęście nikomu nic się nie stało” – powiedziała aspirant sztabowy Małgorzata Czechowska z policji w Przemyślu. Do incydentu doszło w poniedziałek około godziny 22. Sprzedawcy udało się obezwładnić napastnika. Przekazał go w ręce funkcjonariuszy.

Czytaj także: Atak nożownika na sprzedawcę w Medyce

Obcokrajowiec odgryzł ratownikowi palec

Ratownicy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu poinformowali w mediach społecznościowych o tragicznym zdarzeniu. Obcokrajowiec (obywatel Turkmenistanu), któremu udzielana była pomoc zaatakował ratowników, a jednemu z nich odgryzł palca.

Niestety doszło do pierwszego ataku na personel medyczny…..44 letni obywatel Turkmenistanu podczas transportu do szpitala zaatakował Zespół Transportu Medycznego, uderzając, kopiąc i gryząc. Wskutek ataku jeden z naszych kolegów stracił palec wskutek odgryzienia. Napastnik zbiegł i jest poszukiwany przez Policję.

– przekazali ratownicy

fot. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu


 • Piknik z zawodnikami LUK Politechniki Lublin

  Piknik z zawodnikami LUK Politechniki Lublin

  W sobotę 7 maja odbędzie się w Lublinie piknik z siatkówką. Będzie można zdobyć autograf występujących w PlusLidze siatkarzy LUK Politechniki Lublin. Piknik zorganizowany zostanie na terenie Centrum Sportowo Rekreacyjnego Politechniki Lubelskiej. W planie są turniej siatkówki plażowej podczas którego zawodnicy lubelskiego klubu zagrają z kibicami, zdjęcia z zespołem, autografy, zabawy dla dzieci czy trening z …

  Czytaj dalejPiknik z zawodnikami LUK Politechniki Lublin

 • Sondaż IBRiS: wzrost poparcia dla PiS i Lewicy

  Sondaż IBRiS: wzrost poparcia dla PiS i Lewicy

  Według najnowszego sondażu pracowni IBRiS, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je Zjednoczona Prawica uzyskując 35,9 proc. poparcia. Sondaż IBRiS przeprowadzony został na zlecenie Radia ZET. Rządząca Zjednoczona Prawica odnotowała wzrost poparcia o 1,7 pkt. w porównaniu z poprzednim badaniem tej pracowni. Drugie miejsce w sondażu zajęła Koalicja Obywatelska. Na KO zagłosowałoby …

  Czytaj dalejSondaż IBRiS: wzrost poparcia dla PiS i Lewicy

 • Fałszywe SMS od podszywających się pod PGE

  Fałszywe SMS od podszywających się pod PGE

  Oszuści podszywający się pod PGE wysyłają SMS z informacjami o niedopłacie za prąd. Grożą przy tym jego odcięciem. Oszuści wyłudzający pieniądze przy pomocy e-maili, SMS-ów czy rozmów telefonicznych to ostatnio plaga. Znane już metody ,,na wnuczka” czy ,,na policjanta” albo próby wyłudzenia podając się za konsultanta bankowego są coraz bardziej dopracowywane. Pojawiła się nowa metoda …

  Czytaj dalejFałszywe SMS od podszywających się pod PGE