Imigranci z Indii zatrzymani na granicy

Funkcjonariusze straży granicznej z Dołhobyczowa zatrzymali dwóch imigrantów z Indii, którzy nielegalnie przekroczyli granicę.

W piątek 23 kwietnia funkcjonariusze straży granicznej dostrzegli w pobliżu granicy dwóch mężczyzn. Po zatrzymaniu ich do kontroli okazało się, że nieposiadaną żadnych dokumentów uprawniających ich do pobytu na terenie naszego kraju. Obaj to obywatele Indii, gdzie obecnie władze nie radzą sobie z pandemią Covid-19.

Podczas przesłuchania zatrzymani przyznali, że próbowali wtargnąć na teren Polski nielegalnie. Po przeprowadzeniu czynności administracyjnych przekazano ich w ręce ukraińskich pograniczników.

Jak podaje Nadbużański Oddział Straży Granicznej na swojej stronie: W tym miesiącu na terenie woj. lubelskiego, było to już czwarte zatrzymanie „na granicy zielonej” nielegalnych migrantów. Od początku roku, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali w pobliżu granicy państwowej już 17 osób, które próbowały nielegalnie dostać się do Polski.