Górnik Łęczna rozgromił Zagłębie Sosnowiec

Górnik Łęczna w 16 kolejce I ligi rozgromił Zagłębie Sosnowiec 4:1. W tabeli traci już tylko punkt do wicelidera ŁKS-u Łódź .

Mecz z Zagłębiem Sosnowiec był ostatnim meczem rozgrywanym przez Zielono-Czarnych na własnym stadionie w rundzie jesiennej. Spotkanie rozpoczęło się od minuty ciszy ku pamięci Stanisława Śpiączki – ojca Bartosza Śpiączki. Sam Bartosz, z uwagi na uderzenie piłkarza Stomilu Olsztyn w poprzedniej kolejce został zdyskwalifikowany na 4 kolejni i nie wystąpił w dzisiejszym meczu. Bez statystycznie najlepszego zawodnika ofensywnego Górnik i tak pokazał klasę deklasując rywala.

Zielono-czarni otworzyli wynik w 37 minucie. Serhij Krykun zmieścił piłkę w siatce dobijając strzał Pawła Wojciechowskiego. Ukrainiec po przerwie trafił po raz drugi wyprowadzając Górnik na 2:0. Kolejne ciosy zadali Paweł Sasin i Paweł Wojciechowski. W ciągu 11 minut od podwyższenia wyniku na 2:0 Górnik doprowadził do wyniku 4:0. Zagłębie Sosnowiec zostało znokautowane. Honor gości uratował Goncalo Gregorio trafiając z rzutu karnego na 4:1.

W ostatniej kolejce rundy jesiennej Górnik Łęczna pojedzie do Nowego Sącza by zmierzyć się z tamtejszą Sandecją.