Facebook usunął prawie 10 milionów postów

 Facebook usunął prawie 10 milionów postów

Facebook poinformował we wtorek o gwałtownym wzroście liczby postów, które usunął w celu usuwania przemocy i mowy nienawiści we wszystkich swoich aplikacjach.

Wzrost usuwanych postów firma przypisała ulepszeniom w swojej technologii automatycznego rozpoznawania tekstu i obrazów. Największa na świecie firma społecznościowa usunęła około 4,7 miliona postów związanych ze zorganizowanymi grupami terrorystycznymi w swojej sztandarowej aplikacji w pierwszym kwartale 2020 roku, w porównaniu z 1,6 milionami treści w poprzednim kwartale.

W pierwszym kwartale usunięto również 9,6 miliona postów zawierających mowę nienawiści, w porównaniu z 5,7 miliona treści w czwartym kwartale 2019 r. Facebook opublikował dane w ramach piątego raportu na temat egzekwowania norm wspólnotowych, który przedstawił w odpowiedzi na krytykę swojego luźnego podejścia do nadzorowania swoich platform.

„Jesteśmy teraz w stanie wykryć tekst osadzony w obrazach i filmach, zrozumieć jego pełny kontekst. Opracowaliśmy technologię dopasowywania multimediów, aby znaleźć treści, które są identyczne lub prawie identyczne ze zdjęciami, filmami, tekstem, a nawet audio, które już zostały usunięte – poinformowała firma w oświadczeniu.

Redakcja

Powiązane artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *