• 27 stycznia 2022

Facebook blokuje film IPN opowiadający o niemieckim obozie dla polskich dzieci

 Facebook blokuje film IPN opowiadający o niemieckim obozie dla polskich dzieci

fot: IPN

Polska Agencja Prasowa poinformowała w piątek, że Facebook zablokował jednemu z oddziałów IPN możliwość promocji za granicą filmu dokumentalnego pt. „Obóz na Przemysłowej – poznaj nasz strach!” opowiadający o niemieckim obozie dla polskich dzieci, który funkcjonował w latach 1942-1945 w Łodzi. Jako powód blokady Facebook podał uznanie filmu za „kampanię polityczną o charakterze społecznym”.

Film miał premierę 11 grudnia 2020 roku na facebookowym profilu IPN Łódź, w 78. rocznicę założenia obozu. Przygotowano go w siedmiu wersjach językowych – polskiej, angielskiej, francuskiej, hiszpańskiej, niemieckiej, rosyjskiej i hebrajskiej. IPN zaprzecza, by film miał charakter polityczny. Oparto go na fragmentach zeznań poszkodowanych złożonych w 1972 roku. „IPN Oddział w Łodzi prezentuje wyłącznie fakty na temat obozu” – zapewniła PAP Kornelia Zaborska z łódzkiego IPN.

W piątek wieczorem na facebookowym profilu IPN Łódź ukazała się informacja, że dzięki nagłośnieniu sprawy i zaangażowaniu internautów Facebook cofnął swoją blokadę.

Film:

Redakcja

Powiązane artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.