Czy twoje dziecko może iść do przedszkola? Sprawdź teraz!

 Czy twoje dziecko może iść do przedszkola? Sprawdź teraz!

Przedszkole miejskie nr 4 w Łukowie

Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obostrzeń do 25 kwietnia – poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef resortu zdrowia poinformował jednak o pewnych wyjątkach.

Sytuacja epidemiczna wciąż jest poważna. Wzrosty zakażeń ustabilizowały się na poziomie 20 tys. dziennie. Nie ma dalszej eskalacji zakażeń – oświadczył w środę szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował, że rząd podjął decyzję o przedłużeniu obostrzeń do 25 kwietnia. Wskazał jednak pewne wyjątki.

„Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obowiązywania restrykcji o tydzień z jednym wyjątkiem. Od 19 kwietnia dzieci wrócą do przedszkoli i żłobków” – powiedział minister.

Niedzielski poinformował o przedłużeniu na terenie całego kraju obowiązujących obostrzeń. W obiektach kultu religijnego może przebywać max 1os./20m2, w placówkach handlowych o powierzchni większej niż 100m2 – 1 os./15m2, w przypadku mniejszych niż 100m2 – 1 os./20m2. Zamknięte pozostaną centra handlowe i salony urody. Hotele i obiekty noclegowe będą zamknięte do 3 maja włącznie.

Od najbliższego poniedziałku dopuszczona zostanie z kolei możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu dla grup do 25 osób.

„Od 19 kwietnia dopuszczamy możliwość uprawiania sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu (do 25 osób) i uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy” – informuje KPRM.

P K

Powiązane artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *