Chcieli wjechać do Polski „na studenta”

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwoje obywateli Ukrainy, którzy przedstawili do kontroli granicznej fałszywe dokumenty.

Od początku roku ujawniliśmy podczas prowadzonych kontroli już ponad 460 fałszerstw.

Do wydarzenia doszło 26 czerwca br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Dołhobyczowie. Do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, stawiło się dwoje obywateli Ukrainy. W czasie prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusz SG nabrał podejrzeń. Według niego zaświadczenia o przyjęciu na studia, którymi posłużyli się podróżni, mogły być podrobione. Podczas kontroli szczegółowej potwierdzono, iż zaświadczenia o przyjęciu na studia do jednej z warszawskich uczelni są fałszywe.

Kobieta (29l.) oraz mężczyzna (29l.) zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty posługiwania się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami. Po zakończeniu prowadzenia wobec nich czynności procesowych, podróżni otrzymali również decyzje administracyjne. Była to odmowa wjazdu na terytorium Polski i zostali zawróceni na terytorium Ukrainy.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w tym roku już ponad 460 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Posługiwanie się fałszywymi dokumentami jako autentycznymi,  usankcjonowane jest karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat.

poinformowała Straż Graniczna

Zobacz też: Kajakami popłynęli na Białoruś

1 komentarz do “Chcieli wjechać do Polski „na studenta””

Możliwość komentowania została wyłączona.