• 28 stycznia 2022

Radni rozpatrzą odejście od Karty Praw Rodzin. Powstała petycja za jej utrzymaniem

 Radni rozpatrzą odejście od Karty Praw Rodzin. Powstała petycja za jej utrzymaniem

Na najbliższej sesji rady miasta Białej Podlaskiej zostanie przedstawiony przez lewicowych aktywistów projekt uchwały mający na celu wypowiedzenie Samorządowej Karty Praw Rodzin.

W sieci jest dostępna petycja, której celem jest pozostawienie Karty Praw Rodzin w mocy.

Dokument autorstwa Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris został przyjęty dotychczas przez prawie 40 samorządów. Inicjatorem przyjęcia dokumentu przez radę w Białej Podlaskiej był radny Sławomir Potocki ze Zjednoczonej Prawicy. – Jestem przekonany, że wszystkim radnym leży na sercu dobro rodziny, gdyż mam nadzieję że wszyscy przyszliśmy do życia w rodzinie, którą tworzyli mama i tata i mogliśmy czerpać z ich miłości – Argumentował w czerwcu 2019 radny PiS.

Grupa lewicowych aktywistów z Białej Podlaskiej uważa, że Samorządowa Karta Praw Rodzin jest aktem dyskryminacyjnym i domaga się jej uchylenia. Projekt uchwały w tej sprawie ma zostać przedstawiony radnym na ostatnim posiedzeniu Rady Miasta w tym roku tj. 28 grudnia.

Próba wycofania się z Karty obeszła się szerokim echem w Polsce. Powstała również internetowa petycja zachęcająca radnych do pozostaniu na stanowisku ochrony rodziny. – Odrzucenie Samorządowej Karty Praw Rodzin może skutkować m.in. utrudnieniem kontroli rodzicielskiej nad szkolnymi programami wychowawczymi oraz działaniami organizacji pozarządowych, które być może zyskają – także w tajemnicy przed rodzicami – swobodę prowadzenia działalności edukacyjnej na terenie szkół. – czytamy w liście.

Petycje w sprawie pozostawienia Samorządowej Karty Praw Rodzin można podpisać tutaj.

Redakcja

Powiązane artykuły

2 Comments

  • Co komu przeszkadza fakt, że rodzice chcą decydować o nauczaniu swoich dzieci?

  • Biała zawsze przeciw gender!

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.