Aktywiści z Ukrainy protestują na granicy polsko-białoruskiej

Aktywiści z Ukrainy protestują w rejonie przejścia granicznego Kukuryki-Kozłowicze przy granicy polsko-białoruskiej.

Aktywiści z Ukrainy wznowili protest, który został zawieszony 22 marca. Protestujący domagają się zawieszenia handlu z Rosją.

Politycy unijni się naradzają i do tej pory nie podjęli decyzji, by ten handel wstrzymać. Jedyne co nam pozostaje, to wychodzić na przejścia i trzymać te ciężarówki naszymi rękoma.

– uważa Natalia Panchenko z fundacji Euromaidan–Warszawa

Na wydarzeniu opublikowanym w serwisie Facebook (organizatorami są m.in. Euromaidan-Warszawa, Związek Ukraińców w Polsce) organizatorzy protestu ogłosili wznowienie blokady tirów wyliczając ile pieniędzy płynie z Unii Europejskiej do Rosji.

fot. screen Facebook

Na miejscu obecne są służby. Manifestację zabezpiecza Policja. Pomiędzy protestującymi a kierowcami ciężarówek została utworzona strefa buforowa.

Osoby protestujące stoją na pasie drogi krajowej numer 68, w rejonie terminala odpraw celnych w Koroszczynie. Czuwamy nad bezpieczeństwem zarówno uczestników protestu jak też kierowców ciężarówek i osób postronnych. Utworzona została również sięgająca około 400 metrów strefa buforowa oddzielająca protestujących od samochodów ciężarowych.

– poinformowała Policja

Protest na granicy powoduje wydłużanie się kolejki oczekujących na wyjazd z Polski tirów. Aktywiści blokują wszystkie ciężarówki jadące na wschód (poza tymi, które przewożą żywy inwentarz). Kierowcy na odprawę muszą czekać około 43h. Kolejka liczy ponad tysiąc tirów.


 • Piknik z zawodnikami LUK Politechniki Lublin

  Piknik z zawodnikami LUK Politechniki Lublin

  W sobotę 7 maja odbędzie się w Lublinie piknik z siatkówką. Będzie można zdobyć autograf występujących w PlusLidze siatkarzy LUK Politechniki Lublin. Piknik zorganizowany zostanie na terenie Centrum Sportowo Rekreacyjnego Politechniki Lubelskiej. W planie są turniej siatkówki plażowej podczas którego zawodnicy lubelskiego klubu zagrają z kibicami, zdjęcia z zespołem, autografy, zabawy dla dzieci czy trening z …

  Czytaj dalejPiknik z zawodnikami LUK Politechniki Lublin

 • Sondaż IBRiS: wzrost poparcia dla PiS i Lewicy

  Sondaż IBRiS: wzrost poparcia dla PiS i Lewicy

  Według najnowszego sondażu pracowni IBRiS, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je Zjednoczona Prawica uzyskując 35,9 proc. poparcia. Sondaż IBRiS przeprowadzony został na zlecenie Radia ZET. Rządząca Zjednoczona Prawica odnotowała wzrost poparcia o 1,7 pkt. w porównaniu z poprzednim badaniem tej pracowni. Drugie miejsce w sondażu zajęła Koalicja Obywatelska. Na KO zagłosowałoby …

  Czytaj dalejSondaż IBRiS: wzrost poparcia dla PiS i Lewicy

 • Fałszywe SMS od podszywających się pod PGE

  Fałszywe SMS od podszywających się pod PGE

  Oszuści podszywający się pod PGE wysyłają SMS z informacjami o niedopłacie za prąd. Grożą przy tym jego odcięciem. Oszuści wyłudzający pieniądze przy pomocy e-maili, SMS-ów czy rozmów telefonicznych to ostatnio plaga. Znane już metody ,,na wnuczka” czy ,,na policjanta” albo próby wyłudzenia podając się za konsultanta bankowego są coraz bardziej dopracowywane. Pojawiła się nowa metoda …

  Czytaj dalejFałszywe SMS od podszywających się pod PGE