40-latek odpowie za znęcanie się nad zwierzętami

Mieszkaniec gminy Wohyń przetrzymywał psy w szczerym polu, bez schronienia, bez pożywienia oraz świeżej wody. Psy były uczepione na łańcuchach przy belach słomy. Za znęcanie się nad zwierzętami 40-latkowi grożą 3 lata pozbawienia wolności.

Kontroli na terenie gospodarstwa mieszkańca gminy Wohyń dokonali radzyńscy policjanci wraz ze stowarzyszeniem „Empatyczni” z Radzynia Podlaskiego. Dwa psy należące do 40-latka były uczepione na łańcuchach, bez obroży. Psy nie miały dostępu do pożywienia, zaś zastane wiaderka zawierały brudną wodę, której zwierzęta nie spożywały. Brak było również jakiegokolwiek schronienia dla czworonogów.

Policja uznała sposób przechowywania zwierząt za znęcanie się nad zwierzętami. Za taki również zarzut odpowie przed sądem 40-letni mieszkaniec gminy. Za ten czyn grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Ponadto Policjanci apelują


Znęcanie się nad zwierzętami to przestępstwo! Jeśli posiadasz informacje o znęcaniu się nad zwierzętami poprzez m.in. torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania skontaktuj się z Policją. Możesz to zrobić również poprzez Internet. Policja wzorem innych instytucji wyrażając szczególną troskę o zwierzęta oraz pragnąc zapewnić im lepszą ochronę jako istotom czującym, włączyła się w działania ukierunkowane na zwalczanie nieludzkiego ich traktowania. Z myślą o ochronie zwierząt i środowiska naturalnego na stronach internetowych jednostek policji powstała specjalna tzw. „Zielona strefa”. Wysyłając informację na adres mailowy podany w „Zielonej strefie” bądź kontaktując się bezpośrednio z dyżurnym jednostki policji możesz odmienić los źle traktowanych zwierząt. Nie bądź obojętny – zareaguj