11-latkowie zniszczyli siedem aut

 11-latkowie zniszczyli siedem aut

Trzech 11-latków z Dęblina odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich za zniszczenie mienia.

Nastolatkowie zrobili sobie „plac zabaw” z zaparkowanych na prywatnej posesji samochodów dewastując siedem z nich. Sprawcy wybili część szyb, podpalili siedzenia, a karoserię pomazali farbami. Młodzi wandale wpadli na gorącym uczynku w momencie kolejnej dewastacji.

Do zdarzenia doszło na jednym z Dęblińskich osiedli. Trzej nastoletni mieszkańcy Dęblina postanowili swój wolny czas spędzić na specyficznej zabawie. Weszli na prywatny teren, gdzie zaparkowane były pojazdy, a następnie zdewastowali siedem z nich. Wandale między innymi wybili część szyb, uszkodzili wnętrza poprzez podpalanie siedzeń, a karoserię pomazali farbami.  Wartość strat wyniosła ponad 13 tysięcy złotych.

We wtorkowe popołudnie dwóch z nich ponownie przyszło na ten sam parking. Kiedy podpalali wnętrze kolejnego auta, zostali zatrzymani na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy oraz właścicieli posesji.   

Sprawcami okazali się trzej 11-latkowie. Nieletni przyznali się do uszkodzenia mienia, wyjaśniając, że zrobili to dla zabawy .Teraz cała trójka stanie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Rykach.

Redakcja

Powiązane artykuły

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *